Divadlo jednoho herce

Hraju monodrama a hraju hned sedm představení za sebou v jednom dni. Každé to představení je trošku jiné, záleží na publiku. Čím veselejší a vnímavější publikum, tím veselejší a pestřejší kus. Můj honorář je sice skromný vzhledem k mému hereckému výkonu, ovšem odměnou mi bývá smích, soustředění a potlesk diváků.

Chvílema si myslím, že už prostě nemůžu, že další představení už nedám. Sotva ale vyjdu na scénu, jako bych znovu ožila. Někdy ovšem nějaký ten kus dost odbudu. To když návštěvníci nezískají mé sympatie, když hraju pro unylé obecenstvo, které kdovíproč zbloudilo do těchto tajemných míst. Někdy mě napadá, že snad zašli jen proto, aby si vlepili další vizitku do turistického deníčku, či jen aby se v atraktivním prostření nafotili.

Náročné herecké výkony, pokud chci ze sebe vydat to nejlepší, se sedmkrát za sebou zvládnout jednoduše nedají a tak jsem vlastně ráda, když nějaký ten kus můžu zkrátit a odbýt.

A když pak jedu v tomhle tempu třetí den za sebou, vycházím šťastná touhle hradní bránou na starobylé náměstí, se sladkou představou, že mě na chvíli žádný výkon nečeká.

img_20200627_091105-1

Pak se ale zase začnu těšit, to je jasný. A nejen na středověk.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s