Jaká je pravděpodobnost, že se tohle stane?

Vrátila jsem se po pár dnech strávených v Přestavlkách do svého hnízda, radostně nadržená na svůj kompjútr, který jsem tu zanechala k dispozici distanční výuce. Bylo k večeru a tak jsem se, po obligátní uvítací lahvi fakt dobrého červeného, obklopena vším potřebným, usadila do pohodlí svého lože, které mi slouží nejen k spánku, abych záhy zjistila, že mi „chcípla myš“. Neměla jsem náhradní baterii, ani Oleg ji neměl, a tak jsem sundala nástěnné hodiny v kuchyni ze zdi a baterií z nich svoji myšku oživla.

Absence hodin na zdi v příštích dnech mi ovšem nezabránila, abych mnohokrát za den pod prázdnou skobu na zdi reflexivně nevzhlídla a to navzdory ztichlým nehybným hodinám ležícím nepřehlédnutelně na stole přede mnou. To mě maličko zneklidnilo, jako ostatně vícero podobných okamžiků, které jakoby začínaly zpochybňovat bystrost mého rozumu.

Oleg baterii po nějakém čase pak ve svém pokoji našel, protože v tomhle pánském pokoji se nakonec vždycky najde všechno a vsadil ji do hodin. Hodiny se rozběhly, Oleg je chtěl podle přesného času nařídit…jenže! nebylo co nařizovat. Hodiny vyšláply na minutu přesně.

Hodiny jdou stále stejným tempem, zima se vlekla a přesto! Můj čas ze zrychluje.

A ještě jeden název by mohl nést tenhle můj dnešní ranní spot: Ani jedna lahev vína nazmar.

To díky řezačce na lahve.

Lahve od džinu, ty napravo, ale řezat nebudu. Ty se staly mými nejoblíbenějšími karafami.

Nalevo stojí hrnek s mým ranním čajem, nejsem si ale jistá, jestli v mém čajovém hrnku. Těch úžasných hrnků, ze kterých pít čaj je opravdu rozkoš, máme totiž třicet. Liší se jen svými nápisy. Byly ve slevě. „No nekup to!“ Oleg opravdu není troškař v ničem a my chceme přece pořádat čajové párty. „No jen si to spočítej, kolik nás je!“

Já se ale už dlouho nedivím ničemu, já už všechno přijímám, tak jak to přichází. Nic víc než mám už nepotřebuju, ale ničemu, co samo ke mně přijde, se nebráním.

5 comments on “Jaká je pravděpodobnost, že se tohle stane?

  1. Sedmi píše:

    Ty sklenice z vinných lahví jsou super nápad 😁

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s